Choć ceny na stacji benzynowej nie są za bardzo niskie, a na dodatek nasze drogi w dalszym ciągu nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to nikt nie powiedział, że zwiedzanie naszego kraju za pomocą samochodu jest kiepskim pomysłem. W końcu można wymienić bardzo wiele ładnych miast oraz miasteczek czy tysiące zabytków, atrakcji…
Jeśli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie Polski, na początek warto ustalić trasę. Zakładając, iż wyruszamy z Warszawy, warto początkowo pojechać na Mazury. Należy otwarcie napisać, że powiedzmy cztery dni w Ostródzie to prawdziwym strzał w dziesiątkę.
Mazury są fantastyczne, ale trzeba wyruszyć dalej – a może Władysławowo? Ogólnie jedyną wadą naszego morza jest to, iż jest stosunkowo zimne. Jednak to jedyna wada. Przecież nadmorskie plaże są bardzo ładne. Co później? Warto zajechać do Gdańska, bo to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Kilka godzin samochodem od stolicy Pomorza mieści się niemniej urokliwe miasto, a mianowicie Toruń. Potem warto kierować się na południe – dwa dni w mieście Kraków to absolutne minimum. Nawet te osoby, które już zwiedzały Kraków, jak najbardziej powinny powtórzyć zwiedzanie. Z Krakowa warto pojechać chociażby do Zakopanego, czyli stolicy Tatr… To przykładowy plan podróży po kraju; pewne jest jedno – warto odkrywać Polskę.
źródło: www.usmiechtarnowa.pl, digikey.net.pl, http://avans.org.pl, wypadekholandia.pl

Pozostałe artykuły:

Comments are closed.