Długie weekendy to fantastyczne rozwiązanie – w końcu jeśli sprytnie do tego podejdziemy, wysoce prawdopodobne, że będziemy mieli na przykład 6 dni wolnego. Naturalnie zbyt długie weekendy nie są dobre, nie powinny być także być za częste – w dalszym ciągu Polska jest krajem na dorobku, lecz z pewnością wolne każdemu pracującemu się należy. Jednak nikt nie powiedział, iż musimy koniecznie siedzieć w długi weekend we własnym mieszkaniu, ogródku czy na działce. To takie typowe… Lepszym pomysłem może być wycieczka zagraniczna. Choćby wycieczka do Tallina, Paryża bądź Wenecji.

Co roku, w szczególności wycieczki last minute, są w okresie weekendowym sprzedawane prawie tak szybko jak świeże bułeczki. To dobrze, w końcu poznawanie innych państw, społeczeństw, potraw, etc. jest bardzo ciekawe, lecz także rozwijające nas. Na zagraniczną wycieczkę można pojechać samemu, ewentualnie z grupą bliskich, lecz także z biurami podróży. Na pewno ta druga alternatywa jest tańsza. Przecież jeżeli chcielibyśmy spędzić długi weekend w Neapolu – np., sam dojazd to spory koszt. Chociaż nie jest to regułą. Można powiedzieć, iż obie opcje mają sporo atutów.

Dla takich osób, które wolą jechać samochodem, a na dodatek nie mają wiele czasu i pieniędzy, można polecić zwiedzanie Polski. Przecież chociażby Sandomierz to miejsce, gdzie można bardzo miło spędzić weekend. Bardzo interesujące są także zamki, które pokazują historię Polski. Dla osób, które raczej nie przepadają za tłumami, kategorycznie można odradzić wyjazd do Zakopanego. Zakopane to bardzo popularne miasto, lecz gdy są długie weekendy, zimowa stolica Polski jest niemalże oblężona przez podróżnych – w szczególności tych z Warszawy.
źródło: http://creativehubgroup.pl, http://psiatv.pl, www.aofn.pl, firmaprzewozowagdansk.pl

Pozostałe artykuły:

Comments are closed.